ASPEKT - občanské sdružení

Ke kariéře s osobním přístupem

Archiv aktualit

Aktuality rok 2018

8. 8. 2018

Kurz pro poradce tentokrát přímo v Náchodě!

Ani v horku nezahálíme a připravujeme pro poradce Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství, předběžně v termínech 3. - 4. 10., 23. - 24. 10, 22.- 23. 11. v Náchodě. 

2. 8. 2018

Aspekt oslavil 10 let!

Naše organizace má za sebou desáté narozeniny. 

Děkujeme všem za dosavadní spolupráci.

27. 6. 2018

prodloužená akreditace Vzdělávacího a tréninkového programu pro

Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství byl opět akreditován MPSV. Další 4 roky ho tak mohou využívat pro další vzdělávání pracovníci sociálních služeb a získat tak vzdělání požadované zákonem o sociálních službách.

20. 6. 2018

Festival sociálních služeb v Náchodě

20. 6. 2018 probíhá v náchodské knihovně FESTIVAL SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. Můžete se na něm seznámit i s naší službou.

18. 5. 2018

Upozornění na změnu emailu

Chtěli bychom Vás upozornit na změnu v našich emailových adresách, kdy došlo ke změně z @aspektos.cz na současné @aspektzs.cz viz Kontakty

Emaily psané na naše staré adresy jsou a po nějakou dobu ještě budou automaticky přeposílány do naší nové schránky. Prosíme Vás  o využívání  naších nových změněných emailových adres. 

11. 5. 2018

HLEDÁME PRACOVNÍ KONZULTANTKU/ PRACOVNÍHO KONZULTANTA DO NÁCHODA

Za kolegyni odcházející na mateřskou dovolenou hledáme nového kolegu či kolegyni do týmu PODPOROVANÉHO ZAMĚSTNÁVÁNÍ do Náchoda.


24. 4. 2018

Pracujeme na Broumovsku

< 

12. 4. 2018

Setkání s pí. Dočkalovou

I my v Aspektu se rádi vzděláváme, tentokrát jsme se setkali s paní Dočkalovou. Setkání bylo moc příjemné a inspirativní. Díky za něj! Přineslo rozvoj našich pracovníků a hledání cest, jak by mohlo zprostředkované učení pomoci našim klientům. 
Těšíme se na pokračování .


26. 3. 2018

Poslední místa do Kurzu Kariérového poradenství.

16.4. 2018 začne v Pardubicích KURZ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ. Zbývají na něm poslední místa.


Je určen pro všechny pracovníky, kteří v rámci své činnosti přímo poskytují klientům (žákům, studentům, dospělým) podporu při jejich profesní orientaci nebo hledání vhodné práce, vzdělání apod. Více informací a přihlášky najdete na našich stránkách, www.aspektzs.cz.

21. 3. 2018

Zaměstnání paní Gizely

Po nelehkém jednání se zaměstnavatelem se naším kolegyním v RK, podařilo zaměstnat paní Gizelu na kompletaci letáků. Svou prací velmi pomáhá jinému z našich klientů panu Jaroslavovi, který zkompletované letáky roznáší. Klienti se tak kromě běžných pracovních návyků učí i vzájemné spolupráci a komunikaci. 


2. 3. 2018

Slavíme 8 let

Podporované zaměstnávání na Náchodsku a Rychnovsku slaví 8. narozeniny!


23. 2. 2018

Úspěch pana Jaroslava

O dalším úspěšném příběhu našeho klientka, pana Jaroslava, který se stal doručovatelem se můžete dočíst ZDE. Panu Jaroslavovi nyní všichni držíme pěsti a přejeme mu úspěšné zdolání všech překážek spojených s prací. 

16. 2. 2018

Pracujeme na Broumovsku

"Pracujeme na Broumovsku" je projekt, který jsme s únorem začali realizovat na území MAS Broumovska. Budeme v něm pomáhat minimálně 26 osobám z cílové skupiny při hledání práce. Stěžejní aktivitou je individuální poradenství.

6. 2. 2018

Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství


5. 2. 2018

Nově pracujeme s žáky a studenty se specifickými vzdělávacími po

Rozšiřujeme aktivity pro klienty se zdravotními potížemi. Upravili jsme službu a nově pracujeme s žáky a studenty se specifickými vzdělávacími potřebami, které čeká přechod za školy do světa práce. Dnes jsme měli první schůzku se studenty v Novém Městě nad Metují.   

26. 1. 2018

Příběh klientů z Kvasin

Naši klienti z ÚSP Kvasiny a již 2 roky hrdí zaměstnanci zahradnictví Zahrada Černíkovice si nyní užívají zasloužené volno. Už ale netrpělivě čekají, až jim zaměstnavatel dá vědět, aby mohli opět vyrazit do skleníků, stodol a na pole a odvádět stejně dobrou a kvalitní práci i v průběhu sezony 2018. Jejich příběh si můžete přečíst ZDE


19. 1. 2018

Úspěchy našich klientů

Rádi bychom se s Vámi podělili o úspěchy našich klientů v roce 2017. Dnes bychom Vás chtěli informovat o pokračování úspěchu paní Zdeny, která díky naší podpoře je ve svých 50 letech spokojenou zaměstnantkyní. Dělá uklízečku, která má sama na starosti 2 patra ve veřejné budově a do práce chodí s elánem.

Celý její příběh se můžete dočíst ZDE

Příští týden Vám přiblížíme další pracovní úspěchy našich klientů, tentokrát pánů z ÚSP Kvasiny. 


15. 1. 2018

Leden ve znamení zpráv a statistik.....

Leden je měsícem zpráv a statistik. I my zpracováváme zprávu o sociální službě a počtech klientů za předchozí rok. Souhrnné číslo za sociální službu, tj. klienty, kteří využívali sociální rehabilitaci podporované zaměstnávání, je 45 klientů celkem, z toho 23 klientů na Rychnovsku a 22 klientů na Náchodsku. 

1. 1. 2018

PF2018


Aktuality rok 2017

13. 12. 2017

pan Jaroslav v práci

Ať je zima nebo mráz, pan Jaroslav roznáší i v předvánoční čas. My mu držíme pěsti, aby mu jeho úsilí vydrželo i v novém roce.

6. 12. 2017

Poslední letošní kurz pro poradce je z námi

V pátek jsme předáním osvědčení zakončili náš poslední letošní kurz pro kariérové poradce. Z hodnocení účastníků a společně stráveného času jsme měli velkou radost :). O  kurzech na rok 2017 Vás budeme průběžně informovat na našich stránkách. Tamtéž  zaktualizujeme i reference účastníků.

1. 12. 2017

Klub práce Náchod

Opět se blíží další skupinové setkání s našimi klienty "Klub práce". Tentokrát si klienti budou moci prakticky vyzkoušet telefonáty s fiktivními zaměstnavateli a natrénovat tak různé telefonické situace.

16. 11. 2017

Klienti v práci

Naši klienti v Rychnově nad Kněžnou se sešli u nás v kanceláři po práci, při práci a při zkoušce dovedností. 


10. 11. 2017

Praktický nácvik zdravení

S našimi klientkami z Domovu na Třešňovce nacvičujeme správné zdravení a podání ruky. Dámy zvládají tuto dovednost již velmi dobře, a tak doufáme, že si brzo takto potřesou pravicí i s vlastním zaměstnavatelem. 

8. 11. 2017

Vzděláváme se a sami se účastníme akcí z oblasti kariérového por

Od poloviny října probíhá v Praze další běh našeho osvědčeného Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství. Mezi účastníky jsou zkušené pedagožky, začínající i pokročilí poradci z plzeňského kariérového centra, pracovnice HR z nadnárodní firmy i konzultantky agentur podporovaného zaměstnávání. Máme za sebou přemýšlení nad strategiemi a technikami v poradenství, naším srdcovým sociodynamickým poradenstvím, koučováním, skupinovým poradenstvím a prací se specifickou cílovou skupinou. Před sebou máme poslední blok, který proběhne na přelomu listopadu a prosince. 

Naše kolegyně Lenka Cole a Tereza Karlíková se naopak účastní modelového výcviku pro kariérové poradce, které pořádá Centrum Euroguidance. 

27. 9. 2017

OKURKOVÁ SEZÓNA

Boříme mýty, že okurková sezóna je období, kdy se nic neděje. Děje! Takhle v ní pracují naši klienti při zavařování okurek v Černíkovicích. A co je důležité, jsou to jiní pánové, než jsme Vám ukazovali dříve.

6. 9. 2017

probíhá přihlašování na KURZ PRO KARIÉROVÉ PORADCE


Od 16.10. Začíná v Praze Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství. Přihlašování je v plném proudu. Přihlášku a bližší informace najdete ZDE

29. 8. 2017

PŘIPOJTE SE K NÁM! Hledáme kolegu.

Hledáme PRACOVNÍHO KONZULTANTA/PRACOVNÍ KONZULTANTKU PODPOROVANÉHO ZAMĚSTNÁVÁNÍ

NABÍZÍME naplňující práci, zkušenosti z oboru a spolupráci se zahraničím, prostor pro realizaci nápadů, projektů, myšlenek, časovou flexibilitu. MŮŽEME SE DOMLUVIT NA ÚVAZKU - minimálně poloviční, maximálně celý.

OČEKÁVÁME komunikativní a empatickou osobnost, která má ráda improvizaci a je zapálená pro rozvoj osobnosti své a klientů se vzděláním podle zákona o sociálních službách – ideálně pro pozici sociální pracovník, případně pracovník v sociálních službách nebo jiný odborný pracovník.

NÁPLNÍ PRÁCE jsou činnosti v rámci sociální služby sociální rehabilitace podporovaného zaměstnávání formou individuální i skupinové práce s klienty, součástí je spolupráce se zaměstnavateli a dalšími institucemi. Práce se odehrává v kanceláři I v terénu. Pracoviště Rychnov n. K., případně Náchod - dle domluvy.

Nástupní plat je 24 900,- Kč hrubého za celý úvazek. Nastoupit můžete ihned. V případě, že Vás pozice zaujala, kontaktujte nás prosím obratem na lucie.sedlackova@aspektos.cz, nebo telefonu 774 976 993.24. 8. 2017

Kluby práce

Kluby práce jsou za námi. V Náchodě to byla premiéra skupinového setkání v nových prostorách v Palackého ulici a první klub proběhl i na naší rychnovské pobočce. Setkání se zúčastnilo celkem 10 klientů. Těšíme na další  z nich. V plánu je na druhý zářijový týden. 

9. 8. 2017

Nácvik cesty do práce

Před nástupem  do prvního opravdového zaměstnání, pracujeme s našimi klientkami z České Sklice na tom, jak se bezpečně pohybovat na cestě do práce. Na obrázcích vidíte nácvik v teorii i praxi.


1. 8. 2017

Klub práce

Ani v letních vedrech neleníme a pro naše klienty chystáme klub práce. V těchto skupinových setkáních si klienti sami volí téma, které budou chtít s námi, ale i ostatními probírat a vyměňovat si tak své zkušenosti.

3. 7. 2017

Ohlédnutí za školním rokem - Aspekt, pedagogové a kariérové pora

DISKUZE S PEDAGOGY A SETKÁNÍ V KURZECH

Školní rok nám přinesl mnohé nové ZKUŠENOSTI ze spolupráce s pedagogy, HLAVNĚ CENNÉ DISKUZE. 
1.  "Klasika" - setkání  V KURZECH, hlavně ve Strategiích a technikách v poradenství a v Sociodynamickém poradenství. Taky novou spolupráci s MAPem Olomouc a Náchod. Na Olomoucku kurzy na téma Volba povolání, svět práce a trh práce. 
A především, 2. DISKUZE O ROLI A PODOBĚ PORADENSTVÍ NA ŠKOLÁCH, zejména základních a středních. Díky všem za podněty. Byli velmi cenné a někdy docela tvrdé a překvapující.
Nevzdáváme se své vize a o to víc UPŘEDNOSTŇUJEME sebepoznání žáků a další DOVEDNOSTI PRO ŘÍZENÍ VLASTNÍ KARIÉRY a vyzdvihujeme je nad pouhé podávání informací, spoléhání se na testy a poradenství jako náboru do technických oborů. To jsou ve zkratce pohledy na poradenství ve školách, jak jsme je letos zažili my. Naštěstí mimo jiné :)

Napjatě teď sledujeme, co se nakonec stane s rolí kariérového poradce, jak je zakotvena v návrhu kariérního řádu. Po 11.7. snad budeme vědět víc.


12. 6. 2017

Prodloužení akreditace u našich kurzů

S radostí Vám oznamujeme, že akreditace našich vzdělávacích programů Sociodynamické poradenství a Vzdělávací a tréningový program pro kariérové poradce byla prodloužena o 3 roky. Těšíme se na další případnou spolupráci.

12. 6. 2017

Nabídka kurzu pro kariérové poradce

Zveme Vás na další běh kurzu Vzdělávací a tréningový program pro kariérové poradce, který bude zahájem 16. 10. 2017 v Prace. Více informací a přihlášku najdete ZDE.

8. 6. 2017

Změna kontaktů

Chtěli bychom Vás informovat o změně kontaktů na naše konzultanty viz záložka Kontakt.

19. 5. 2017

Nové inzeráty v rubrice Práci hledají

Naše klientky a klienti hledají pracovní uplatnění i pomocí moderních informačních technologií. Přečíst si jejich vysněná pracovní místa můžete v rubrice "Práci hledají".

9. 5. 2017

Prodloužení uzávěrky přihlášek

Díky uvolněným místům v kurzu Sociodynamické poradenství se do něj ještě můžete hlásit.

3. 5. 2017

Na kurzu Sociodynamického poradenství zbývá posledních pár míst

Sociodynamické poradenství se nám už roky osvědčuje v praxi podporovaného zaměstnávání a kariérového poradenství, zejména v individuální práci s klienty. Ale přístup můžete uplatnit i při práci se skupinami. Rádi se podělíme o naše zkušenosti. Reference si můžete přečíst ZDE.

Na kurzu Sociodynamického poradenství zbývá posledních pár míst. Uzávěrka přihlášek je plánována na konec tohoto týdne.

19. 4. 2017

Kariérové poradenství na ZŠ


4. 4. 2017

Kurz Sociodynamické poradenství už v květnu

Na základě zájmu účastníků jsme pro Vás připravili další kurz Sociodynamického poradenství už na květen 2017. Díky spolupráci s IVP ČZU v Praze navíc za mimořádně příznivou cenu. Více v části kurzy pro poradce.

27. 3. 2017

Pan Roman s asistentkou Evou

Pracovní den pana Romana z ÚSP Kvasiny s novou asistentkou Evou, při úklidu stodoly. Paní Eva pomáhá klientům na pracovišti v Černikovících udržet si práci.


16. 3. 2017

Pánové z ÚSP Kvasiny pokračují v Černíkovicích

V roce 2016 se podařilo klientům nalézt zaměstnání v Zahradě Černíkovice. Pracovali od června a do práce s nimi jezdili jejich konzultanti, aby je podpořili v zaučování. Pro tento rok jsme jim ve spolupráci s ÚP Rychnov n. Kn. našli asistentku, která je v Zahradě zároveň zaměstnankyní.


A přestavte si, že právě proto letos klienti jednou týdně jezdí do práce už od února! Vždy jede jen jeden z nich. Díky vstřícnosti majitele firmy, ing. Kurky, si tak mohou ještě před začátkem sezóny zvykat na spolupráci s asistentkou.

Konzultantka Lenka, která pomáhá asistentce Evě, aby se naučila klienty vhodně podpořit, zachytila její první společný den s panem Bohoušem. Pan Bohouš dodržel slib, že "bude poctivě makat" a práci měli hotovou raz dva!

13. 3. 2017

Hledáme pracovního konzultanta/pracovní konzultantku.


9. 3. 2017

Úspěch pana Pavla

Pan Pavel, do jehož příběhu jsme Vás čas od času nechali nahlédnout, od léta 2016 pracuje v Domově pro seniory Oáza v Novém Městě nad Metují. V práci je velmi spokojen a pracuje zcela samostatně. Pomoc Aspektu nyní vůbec nepotřebuje, a tak spolupráci s námi mohl s úsměvem ukončit - právě ve chvíli, kdy sepisoval zdůvodnění ukončení, jsme ho vyfotili.

Všichni z něj máme velkou radost a přejeme mu do budoucna jen to nejlepší!


1. 3. 2017

PODPOROVANÉ ZAMĚSTNÁVANÍ S NÁMI SLAVÍ 7 LET

Podporované zaměstnávání na Náchodsku a Rychnovsku dnes oslavilo 7 let.

25. 2. 2017

Kuzr pro kariérové poradce 2017

Připravovaný kurz pro kariérové poradce Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství, předběžně proběhne v říjenu a listopadu tohoto roku. Kurz je akreditován MŠMT (v rámci DVPP) a MPSV. Co od kurzu můžete očekávat se můžete dočít zde.

20. 2. 2017

Připravujeme další kurz kariérového poradenství - akreditace DVP

Připravujeme další kurz pro kariérové poradce Vzdělávací a tréninkový program pro kariérové poradenství. Předběžný termín je říjen a listopad tohoto roku. Kurz je akreditován MŠMT a MPSV. Sledujte naše stránky, kde se brzo objeví aktuální nabídka.

16. 2. 2017

Využití karet při práci s klienty

Kartičky využíváme rádi nejen v podporovaném zaměstnávání, ale i v kariérovém poradenství!

Náš nový kolega Jakub se učil využívat kartičky emocí a příběhů a podněcovat tak klienty k přemýšlení. Díky kartičkám se klientům lépe mluví o sobě, svých pocitech i jiných lidech. Jejich prostřednictvím se mnohdy vynořují věci, které člověka při pouhém rozhovoru nenapadnou a mohou být pro řešení jeho situace zásadní.


10. 2. 2017

POMÁHÁME S ROZHODOVÁNÍM SE O STUDIU STŘEDNÍ ŠKOLY

Vrcholí období rozhodování se o povolání a volbě střední školy. S rozhodnutím Vám můžeme pomoci. Naposledy byla konzultace s jednou "devíťačkou" včera a dnes už vyplnila svou přihlášku :)
Náš kontakt je www.aspektzs.cz.

Informace o nabídce středních škol najdete na http://www.atlasskolstvi.cz.

31. 1. 2017

POZOR ZMĚNA ADRESY

Máme za sebou velký den, STĚHOVÁNÍ kanceláře v Náchodě!

Od zítřka nás v Náchodě najdete na jiné adrese, v centru v ulici Palackého, která vede z Masarykova náměstí jako pěší zóna směrem na Kamenici. Jsme hned v prvním, rohovém domě směrem od náměstí (stejný dům jako je Stival).

26. 1. 2017

Paní Zdena a paní Eva v Hotelu Labuť

Zdálo by se, že tyto dvě dámy jen sedí a čekají, až jim obsluha přinese kávu. Zdání ale klame! Nepřišly do Hotelu Labuť v Rychnově nad Kněžnou na "dámskou jízdu", ale na chvíli se posadily po dobře odvedené práci.

Paní Zdena se stará hlavně o úklid schodišť a chodeb. Paní Eva je nyní již samostatnou pokojskou. Veříme, že za podpory konzultantky a paní zaměstnavatelky Behanové se jim bude i nadále dařit plnit své pracovní povinnosti na výbornou.


19. 1. 2017

Účast na jednání k projektu MAP

Včera jsme se zúčastnili jednání pracovní skupiny k projektu MAP k podobě školství na Náchodsku, funguje pod místní akční skupinou (http://www.mas-stolovehory.cz). Diskutovali jsme např. nad podobou a rolí kariérového poradenství na zdejších základních školách.

4. 1. 2017

Nový rok - nový kolega

S novým rokem jsme do týmu pracovních konzultantů uvítali nového kolegu, na pracovišti v Rychnově nad Kněžnou. Aktuální kontakty najdete v sekci Kontakty

Aktuality rok 2016

19. 12. 2016

Paní Olga, chodí pracovat do kostela.

Paní Olze z Domova na Třešňovce v České Skalici se povedlo získat práci v kostele Československé husitské církve v Českém Skalici.

Již čtvrtý měsíc se stará o to, aby přístupové cesty do kostela i kolumbária byly čisté a uklizené. Jindy ji můžete vidět uklízet ve vnitřních prostorech. Práce ji moc baví a snaží se, aby vše vypadalo co nejlépe.14. 12. 2016

Volné místo v kurzu

Dnes se nám uvolnilo místo na kurz, který je již příští týden v Praze. Přijdťe se na konci roku spolu s námi zamyslet nad svým poradenským přístupem. Nabídka je za velmi výhodnou cenu.
Více informací ZDE


18. 11. 2016

Hledáme nového kolegu Administratiního pracovníka

Aktuálně HLEDÁME DO NAŠEHO TÝMU ještě nového kolegu či kolegyni na pozici

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE PRO PŘÍPRAVU ÚČETNÍCH PODKLADŮ.

Těšíme se na všechny zájemce


10. 11. 2016

Hledáme nového kolegu/kolegyni

HLEDÁME nového kolegu/novou kolegyni - PRACOVNÍHO KONZULTANTA/PRACOVNÍ KONZULTANTKU

Těšíme se na Vaše životopisy.


24. 10. 2016

Nabídky volných míst na našem FB

Nyní nově můžete sledovat na našem Facebooku nabídky volných pracovních míst.

10. 10. 2016

Volné místo v nově akreditovaném dvoudenním kurzu pro poradce.

Zveme Vás na kurz STRATEGIE A TECHNIKY V PORADENSTVÍ. Proběhne už příští pondělí a úterý v Praze. Nabízíme velmi VÝHODNOU CENU 2 000 Kč za kurz. Kurz je akreditován u MPSV.29. 9. 2016

Pozvánka na Festival sociálních služeb

Zveme Vás na Festival sociálních služeb, který proběhne příští týden v Náchodě.
Těšíme se na Vás.

21. 9. 2016

Uzávěrka přihlášek na Vzdělávací a tréninkový program pro poradc

Uzávěrka přihlášek do kurzu proběhne 30.9. Máte-li zájem o další informace, neváhejte nás kontaktovat. 

13. 7. 2016

Akreditace MPSV kurzu pro sociální pracovníky

V rámci dalšího vzdělávání sociálních pracovníků se nám nově podařilo získat od Ministerstva práce a sociálních věcí akreditaci  kurzu "Strategie a techniky v poradenství" v rozsahu 15 hodin.

3. 6. 2016

Klienti z Ústavu sociální péče v Kvasinách pracují

Klienti z ÚSP v Kvasinách pracují v Zahradě Černíkovice (www.biozelenina.cz)! Více se můžete dočíst zde.

1. 6. 2016

Článek v Opočenských novinách

O naší službě se nyní můžete dočít i v nejnovějším čísle Opočenských novin. Děkujeme za zájem a vstřícnost města Opočna.24. 5. 2016

Pozvánka na další běh Vzdělávacího a tréninkového programu

Zveme Vás na další běh úspěšného Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství. Začínáme 12. října 2016 v Praze. Více informací a přihlášku do kurzu naleznete ZDE.18. 5. 2016

Práce naší klientky.

Ptáte se, co mají výšivky společného s podporovaným zaměstnáváním? Takhle krásně a pečlivě vyšívá naše sympatická klientka, paní Hana. Paní Hana bydlí v Domově v České Skalici a ráda by si tím, co umí, vydělávala na živobytí. Skvěle si poradí s vyšíváním, zašíváním a přišíváním všeho druhu.
Ptáte se, co to drží v ruce za bílou věc? To si jen tak spontánně vytvořila růži z ubrousku, který uviděla na stole. Shání-li někdo výpomoc s věcmi, které vyžadují zručnost a daly by se dělat u paní Hany doma, ať se na nás obrátí! Děkujeme!

12. 5. 2016

Podporované zaměstnávání na Facebooku

Na našem Facebooku Vás průběžně informujeme o spolupráci s klienty a rozšiřujeme síť spolupracujících organizací a zaměstnavatelů. Stačí kliknout zde


18. 4. 2016

Podporujeme klienty z ústavní péče. Pomožte i Vy :)

Pokračujeme v poskytování služeb klientům z Domova na Třešňovce a pomáháme jim ujasnit si, co to znamená pracovat a jak se zapojit do světa práce, chtějí-li. Naše klientky zajímá třeba práce pomocné síly v kuchyni. Víte-li o příležitosti, kde by se s touto prací mohly seznámit v praxi u vstřícného zaměstnavatele v oboru, nejlépe v České Skalici či blízkém okolí, dejte nám prosím vědět. Díky za ně. 

10. 3. 2016

Podporované zaměstnávání slaví 6. narozeniny

Podporované zaměstnávání v regionech Náchodska a Rychnovska slaví s březnem 6. narozeniny. Za tu dobu jsme pomáhali asi dvěma stům klientů získat a udržet si práci na otevřeném trhu práce. Děkujeme všem, kteří nás v tom podporují či podporovali a těšíme se na další společné roky. Tým Aspekt z.s.

4. 2. 2016

Nabízíme praxe pro studenty

Nabízíme studentům VOŠ a VŠ se sociálním zaměřením možnost absolvovat u nás odbornou praxi. V případě zájmu nás neváhejte kontaktnovat.


27. 1. 2016

náš článek v dnešním Deníku

Náchodský Deník dnes otiskl pár našich poznámek k aktuálnímu tématu, volbě studia. Není to často jednoduché rozhodnutí. Využijte při něm naší podpory. 

26. 1. 2016

Financování služby podporované zaměstnávání zajištěno

Službu podporované zaměstnávání od ledna poskytujeme v rámci projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV. Díky tomu je zajištěno financování služby na další tři roky.  

Aktuality rok 2015

29. 12. 2015

PF 2016

Děkujeme za spolupráci v roce 2015 a těšíme se na její pokračování v novém roce 2016.


29. 12. 2015

Omezení provozu během vánočních prázdnin

Omlouváme se za omezení provozu během vánočních prázdnin. Rádi Vám bude opět plně k dispozici od 4. ledna.

13. 11. 2015

Informujeme o naší sociální službě - podporovaném zaměstnávání

V současné době širší veřejnost informujeme o naší nové sociální službě, podporovaném zaměstnávání, například formou inzerce. Více o službě najdete v záložce Podporovaném zaměstnávání. 

21. 10. 2015

setkání absolventů kurzu pro poradce

21. října proběhlo v Praze setkání absolventů Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství s panem Tronem Inglarem z Norska, autorem konceptu poradenských strategií a garantem tohoto našeho kurzu. Tron předal devítí novým absolventům závěrečné certifikáty. Další setkání s dřívějšími účastníky se chystá na prosinec tohoto roku. 

15. 10. 2015

Spolupráce s ÚSP Domečky, Rychnov nad Kněžnou

Navázali jsme spolupráci s ÚSP Domečky a nabídli službu podporovaného zaměstnávání zájemcům z řad jejich klientů. Se zájemci, kteří se stanou klienty Aspektu, bude spolupracovat dva pracovní konzultanti v Rychnově nad Kněžnou.

13. 10. 2015

Zahájen další běh Vzdělávacího a tréninkového programu pro karié

Další kurz pro poradce, tentokrát ty moravské. 

30. 9. 2015

Kurz Sociodynamického poradenství v Hradci Králové

Na přelomu září a října proběhl další běh kurzu Sociodynamického poradenství. Kurz se konal v Hradci Králové a účastnily se ho poradkyně z různých sociálních služeb z KHK.

15. 9. 2015

další běh Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové por

V Praze jsme zahájili další běh Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradce, kterého se účastní poradkyně a poradci z různých poboček Úřadu práce ČR.

5. 8. 2015

Podporované zaměstnávání jako sociální služba

Od sprna poskytujeme sociální službu "podporované zaměstnávání", působíme v Královéhradeckém kraji v regionech Náchodska a Rychnovska. 

17. 7. 2015

Omezení provozu o prázdninách

I o prázdninách jsme tu pro Vás. Máme ale omezený provoz, omlouváme se. Pokud nás chcete navštívit, kontaktujte nás, prosím, předem, rádi si domluvíme schůzku. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás. 

19. 5. 2015

Prodloužení projektu "Podporované zaměstnávání"

Formou podstatné změny byla prodloužena realizace projektu „Podporované zaměstnávání“ do 30. 6. 2015, což umožní delší podporu našim klientům při získávání a udržení pracovního uplatnění na otevřeném trhu práce a řešení jejich složité životní situace.

10. 4. 2015

LAST CALL pro poradce, lektory a učitele v sociální oblasti, ve

Chcete se při své práci sami bavit? Chcete zjistit něco sami o soběChcete se dozvědět, jak to, co máte v hlavě, ovlivňuje Vaši poradenskou praxi?

Kurz "Sociodynamické poradenství" Vám otevře nové možnosti pro efektivní hledání řešení situace Vašich klientů, která opravdu fungují. A hledání bude bavit i je.  


10. 3. 2015

Podporované zaměstnávání v našem regionu slaví 5 let!

S březnem s radostí slavíme již 5 let fungování podporovaného zaměstnávání, které jsme do našeho regionu přinesli. Děkujeme všem, kteří nám v tom pomohli :).

20. 2. 2015

další běh Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové por

Na základě Vaší poptávky připravujeme další běh Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství. Začneme v květnu. Více informací najdete v záložce Kurzy pro kariérové poradenství. 

17. 2. 2015

kurz Sociodynamické poradenství v dubnu

Přihlaste se na kurz Sociodynamické poradenství, který proběhne 14.- 15. 4. 2015 v Pardubicích

11. 2. 2015

Kariérové poradenství nově na facebooku


Novinky z kariérového poradenství můžete nově sledovat na našem facebooku -
www.facebook.com/pages/Kariérové-poradenství/737073893067251

2. 2. 2015

Uvolněná místa v kurzu Sociodynamické poradenství

UPOZORNĚNÍ: V kurzu Sociodynamické poradenství se uvolnila místa. Máte-li zájem se ho účastnit, kontaktujte nás. Více o kurzu a zajímavém přístupu, který představuje, najdete v záložce Kariérové poradenství, Kurzy pro kariérové poradce. 

27. 1. 2015

Projekt "Podporované zaměstnávání" v číslech

K dnešnímu dni bylo do projektu "Podporované zaměstnávání" zařazeno celkem 30 zájemců, čímž byl úspěšně splněn cíl projektu v počtu zařazených účastníků. Klienti díky zapojení do projektu úspěšně absolvovali a dokončili sedm rekvalifikačních kurzů. Pro naše klienty se také podařilo ve spolupráci se zaměstnavateli vytvořit 3 zcela nová pracovní místa.

12. 1. 2015

Kurz sociodynamického poradenství

Dovolujeme si Vás pozvat na náš kurz „Sociodynamické poradenství“, který se uskuteční v dnech 18. a 19. února 2015 v Pardubicích. Kurz je určen pro poradce, kteří pomáhají klientovi mapovat jeho situaci a spolu s ním pracují na možných budoucích plánech klienta. Více informací naleznete v záložce Kariérové poradenství.

2. 1. 2015

Do roku 2015

Do roku 2015 vstupujeme s 38 klientkami a klienty. Naši čtyři pracovní konzultanti se jim věnují v rámci tří skupin a na individuálních konzultacích. Při vedení schůzek naši konzultanti uplatňují sociodynamický přístup. Klienti za námi buď docházejí do našich prostor v Náchodě a v Rychnově nad Kněžnou, nebo za nimi dojíždíme do Jaroměře, Rokytnice v Orlických horách a do Dobrušky. Veškeré služby klientům poskytujeme díky financování z ESF prostřednictvím MPSV zdarma. Všem našim klientkám a klientům přejeme v roce 2015 hodně úspěchů při hledání vhodného zaměstnání! Zájemci o spolupráci s námi jsou srdečně vítáni!

Aktuality rok 2014

18. 11. 2014

Akreditace MPSV kurzu pro kariérové poradce

Získali jsme akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí našeho "Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství", který vychází z osvědčeného norského kurzu pro kariérové poradce, který úspěšně realizuje Oslo and Akershus University College.

9. 11. 2014

Setkání s výchovnými poradci okresu Náchod

Dne 7. listopadu jsme se účastnili setkání s výchovnými poradci okresu Náchod, které pořádala Pedagogicko-psychologická poradna. Představili jsme jim naše aktivity v oblasti poradenství a vzdělávání poradců. 

30. 10. 2014

Tron Inglar opět v ČR

Tron Inglar, autor konceptu čtyř poradenských strategií a "Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství", se zúčastnil semináře Tři hlasy pro změnu: zahraniční inspirace pro kariérové poradenství, který se konal 30. října v Praze.

Další běh vzdělávacího programu pro kariérové poradce plánujeme na 1. čtvrtletí 2015.

24. 10. 2014

Kurz pro kariérové poradce v Pardubicích skončil

Dnes skončil v Pardubicích další běh "Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství". Všichni účastníci kurz úspěšně absolvovali a získali tak osvědčení podepsané autorem vzdělávacího programu panem Tronem Inglarem.

17. 10. 2014

V současnosti probíhají dva kurzy pro kariérové poradce

V Praze a Pardubicích realizujeme další běhy "Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství".

16. 9. 2014

Poslední volná místa v kurzu

V kurzu pro kariérové poradce, který začíná 16. října, zbývají poslední volná místa. Neváhejte proto s Vaší přihláškou.  

5. 9. 2014

Podali jsme žádost na MPSV o akreditaci kurzu pro poradce

V minulém týdnu jsme podali žádost na MPSV o akreditaci našeho "Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradce", který vychází z osvědčeného norského kurzu pro kariérové poradce, který dlouhodobě realizuje Oslo and Akershus University College, která rovněž dohlíží na kvalitu našeho programu.

21. 7. 2014

Podzimní běh kurzu pro kariérové poradce

16. října 2014 začne v Praze další běh Vzdělávacího a tréninkového programu kariérového poradenství. Těšíme se na všechny zájemce o kariérové poradenství, pro které jsme připravili více informací do záložky Kariérové poradenství. 

18. 6. 2014

Akreditace Aspektu a dvou vzdělávacích programů od MŠMT

Získali jsme akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k provádění vzdělávacích programů pro pedagogické pracovníky a akreditaci našich dvou vzdělávacích programů - "Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství" a "Sociodynamického poradenství".

27. 5. 2014

Akreditace vzdělávacího programu "Sociodynamické poradenství"

Náš vzdělávací program "Sociodynamické poradenství" získal v květnu 2014 akreditaci Ministerstva práce a sociálních věcí č. 2014/0518-PC/SP/PP.


14. 5. 2014

Zahájen individuální PC kurz

Dnes byl zahájen pro naší klientku individuální počítačový kurz "šitý na míru". Kurz probíhá v prostorách Aspektu a bude pravděpodobně ukončen koncem května.

3. 4. 2014

Sociálně právní poradenství v projektu PZ5

Nyní nově mohou klienti využít i Sociálně právní poradenství v projektu PZ5.

2. 4. 2014

Projekt ECCE

Byla schválena závěrečná zpráva projektu ECCE.

2. 4. 2014

Stejná šance 2014

Aspekt byl zařazen do soutěže Stejná šance 2014.

3. 3. 2014

Zahájení kurzu Finanční gramotnost

V březnu bude zahájen pro skupinu našich klientů v Jaroměři kurz Finanční gramotnosti, o který byl projeven velký zájem.

17. 2. 2014

Nová kniha v českém jazyce Učení & Poradenství

Aspekt v rámci projektu ECCE přeložil a vytiskl knížku „Učení & Poradenství"


22. 1. 2014

Aktuální stav v roce 2014

Nový rok začínáme se dvěma motivačními skupinami - v Jaroměři a v Dobrušce. Individuální poradenství využívá nyní 18 klientů ve dvou projektech ESF.
Aktuální je i nabídka vzdělávacích kurzů v oblasti kariérového poradenství.

Aktuality rok 2013

7. 11. 2013

Ukončení projektu Podporované zaměstnávání

Na konci října 2013 byl úspěšně ukončen v pořadí již 3. projekt Podporované zaměstnávání, který běžel od prosince 2011. Projekt byl financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a ze státního rozpočtu ČR ve výzvě, která měla sloužit integraci sociálně vyloučených skupin na trh práce.
V projektu se podařilo podpořit 30 lidí se zdravotním postižením. Více informací se dočtete ve zprávě, která zde bude zveřejněna během listopadu.

1. 11. 2013

Nová skupina v Dobrušce

Od 30. října 2013 se v Dobrušce začala scházet nová skupina v rámci projektu Integrace na trh práce.

21. 10. 2013

Pozvánka na seminář

Zveme kariérové poradce na seminář, který připravujeme společně s Centrem Euroguidance na 6. - 7. 12. 2013. Pozvánku najdete zde.

11. 10. 2013

Nová skupina v Jaroměři

Od 10. října 2013 se v Jaroměři v Milíčově domě začala scházet další skupina v rámci projektu Integrace na trh práce. Skupinových motivačních schůzek se zatím účastní tři klienti z Jaroměře.

9. 10. 2013

ASPEKT pomocná ruka spoluobčanům se zdravotním postižením

V zářijovém vydání Náchodského zpravodaje byl uveřejněn článek o práci našeho občanského sdružení s pozitivním ohlasem rodiny naší klientky.


Clanek

8. 10. 2013

Prezentace a fotografie z konference ECCE

Do záložky Vzdělávání kariérových poradců v Evropě byly přidány prezentace, se kterými účastníky konference seznámili členové projektového týmu. Do záložky jsme přidali i fotografie.

27. 9. 2013

Ukázka skupinové schůzky živě!

Zveme Vás na představení skupinové motivační schůzky, kde Vám předvedeme téma přípravy na pohovor se zaměstnavatelem. Akce se uskuteční 13. listopadu 2013 od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 v rámci Týdne vzdělávání dospělých na pobočce Úřadu práce Čr v Náchodě.

27. 9. 2013

Projekt Podporované zaměstnávání brzy končí

Projekt Podporované zaměstnávání se úspěšně blíží ke konci. Díky projektovým aktivitám bylo doposud podpořeno 30 osob se zdravotním postižením. Z toho 6 lidí úspěšně ukončilo rekvalifikace a 11 účastníkům projektu se podařilo nalézt pracovní uplatnění.  
Přestože projekt brzy končí, zájemci se na Aspekt mohou obracet i nadále díky dalšímu grantu, který jsme získali na poskytování služby podporovaného zaměstnávání pro lidi se zdravotním postižením.

20. 9. 2013

Získali jsme cenu za kurz

Aspekt získal národní cenu za přenos zahraničních zkušeností v oblasti vzdělávání kariérových poradců. Oceněn byl náš vzdělávací kurz pro kariérové poradce. Více o oceněném kurzu se dočtete zde.

19. 9. 2013

Nominace

Jako jedni z finalistů se se svým kurzem pro poradce účastníme předávání cen Národní cena kariérového poradenství. Cena je vyhlašovaná Centrem Euroguidance. Slavnostní vyhlášení výsledků se koná v hotelu BEST WESTERN PREMIER Hotel Majestic Plaza v Praze. Více informací o ceně naleznete zde.10. 9. 2013

Závěrečná konference ECCE

Dnes V Praze úspěšně proběhla závěrečná konference projektu ECCE za účasti zahraničních odborníků Doc. Trona Inglara a Dr. Michaela Benesche a českých hostů.

2. 9. 2013

Informační brožura

V rámci projektu Podporované zaměstnávání, č. CZ.1.04/3.3.05/68.00163 jsme pro lidi se zdravotním omezením, jejich zaměstnavatele a organizace, které s nimi spolupracují, připravili informační brožury. Více se o nich dozvíte zde.

27. 5. 2013

Podporované zaměstnávání

V polovině měsíce dubna začal v pořadí již pátý projekt přinášející službu podporovaného zaměstnání pro osoby se zdravotním postižením, které bydlí nebo hledají uplatnění na Náchodsku, Rychnovsku a Královéhradecku. Více v části Podporované zaměstnání.

1. 2. 2013

Naše služby

Rozšířili jsme naši nabídku služeb. Podívejte se na část Naše služby

3. 1. 2013

Podporované zaměstnávání

S novým rokem začal v pořadí již čtvrtý projekt přinášející službu podporovaného zaměstnání. Díky němu se služba rozšíří i do regionu Královéhradecka a v nabídce pro klienty přibudou nové aktivity. Více v části Podporované zaměstnání. 


Aktuality rok 2012

1. 12. 2012

Pilotní vzdělávací program pro kariérové poradce

Připravujeme pilotní vzdělávací program pro kariérové poradce. Kurz je plánován na první polovinu příštího roku. Více se dočtete v části Kariérové poradenství. 


15. 2. 2012

Aspekt členem Národního poradenského fóra

Dne 15.2.2012 se Aspekt stal členem Národního poradenského fóra.

Aktuality rok 2011

30. 10. 2011

Mezinárodní projekt zaměřený na vzdělávání kariérových poradců

Od října 2011 koordinuje Aspekt mezinárodní projekt zaměřený na vzdělávání kariérových poradců (více na www.ecce-project.eu).

Aktuality rok -0001

30. 11. -0001

opakovaná akreditace kurzu pro poradce

Máme radost, že nám z MPSV přišlo rozhodnutí o opakované akreditaci našeho Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství. Na další 4 roky je tak uznáván jako další vzdělávaní pracovníků podle zákona o sociálních službách.

30. 11. -0001

opakovaná akreditace kurzu pro poradce

Máme radost, že nám z MPSV přišlo rozhodnutí o opakované akreditaci našeho Vzdělávacího a tréninkového programu pro kariérové poradenství. Na další 4 roky je tak uznáván jako další vzdělávaní pracovníků podle zákona o sociálních službách.