Dále se zabýváme
Virtuální realita v kariérovém poradenství a podporovaném zaměstnávání
Při práci s klienty i při rozvoji nás samotných používáme díky projektu EVR (Education In Using Virtual Reality In Supported Employment And Career Counselling) od roku 2021 virtuální realitu. Co to vlastně virtuální realita je? Jak je možné ji používat? S kým ji můžeme používat? Je možné, aby obyčejná poradkyně uměla vytvářet nácviková videa ve virtuální realitě? Co je potřeba k tomu, aby poradkyně a poradci mohli taková nácviková videa tvořit? Jak nácvik ve virtuální realitě působí na mozek? Co k tomu potřebuji, kdybych ve virtuální realitě nechtěla nic vytvářet, ale chci ji jen používat pro sebe a pro svoje klienty?
Nejsem poradce, ale jsem rodič dítěte, které má zdravotní potíže. Může mi nějak virtuální realita pomoct? A co když jsem pracovník v chráněném bydlení, nebo ve stacionáři pro zdravotně postižené, jak se mohu dostat k virtuální realitě pro své svěřence?
Klikněte na odkaz níže a my vás provedeme světem virtuální reality a ukážeme, jak může být užitečným nástrojem pro osobní růst i profesní podporu.
Kognitivní trénink
Naše schopnosti se v tomto různí a proto TYTO KOGNITIVNÍ DOVEDNOSTI rozvíjíme i s našimi klienty – někteří mají potíže od narození, některým se zhoršily v důsledku nemoci, a nebo prostě pociťují, že by potřebovali trénovat.
Stejná šance – zaměstnavatel roku
Stejná šance 2023
V letošním roce probíhá JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK SOUTĚŽE STEJNÁ ŠANCE – ZAMĚSTNAVATEL ROKU 2023. Stejná šance je soutěž zaměstnavatelů, kteří ve své firmě zaměstnávají člověka s postižením. Aktivně tak přispívají k začleňování lidí s postižením do společnosti a dávají jim stejnou šanci jako ostatním.
Více informací o probíhajícím kole soutěže a odkaz na nominace najdete:
Projekt EDECO.
Velkým přínosem pro nás je projekt EDECO. Na základě našich vlastní poradenských zkušeností a zkušeností z lektorování kurzů jsme se rozhodli, že bychom chtěli podpořit rozvoj poradců. Poradců, kteří pracují na konstruktivistickém základě. Oslovili jsme proto naše zahraniční kolegy a připravili projekt „European Development of Counsellors“, zkráceně EDECO.Žádost z programu Erasmus plus byla v roce 2018 schválena a my mohli začít pracovat na našem záměru. Připravit nový, zatím modelový trénink pro poradce, který se zaměří na vnitřní nastavení poradce a tím podpoří jeho poradenskou práci. Jsme potěšeni, že s námi na našem záměru pracují skvělí profesionálové z Rakouska, Finska, Slovenska a Slovinska.
Konkrétně:
Verein zur Arbeitsplatzförderung (Rakousko),
Spangar Negotiations (Finsko),
UNIVERZITETNI REHABILITACIJSKI INSTITUT REPUBLIKE SLOVENIJE-SOCA (Slovinsko),
Zdruzenie pre karierove poradenstvo a rozvoj kariery (Slovensko).Společně připravujeme modelový trénink pro poradce, který je zaměřen na podporu jejich vnitřního stavu, aby dobře zvládali situace s klientem, které je potkávají.
Kurikulum (anglicky curriculum) tréninkové programu Dialogická mysl je víc než jakákoli technika (anglicky Dialogical Mind Goes beyond Any Techniques).
„Handbook Inner State“ v angličtině
Česká verze Příručka Vnitřní nastavení